רב"ט עופר עטיה ז"ל

עופר עטיה
הדלקת נר בן 19 בנפלו
בן יפה ואליהו
נולד בטבריה
בט"ז בתמוז תשי"ח, 4/7/1958
התגורר בטבריה
שרת בחיל רגלים, ביסלמ"ח
יחידה: ענף סיוע קרבי
התגייס ב-נובמבר 1976
נפל בעת שירותו
בי"א בחשוון תשל"ט, 11/11/1978
מקום קבורה: טבריה
הותיר: הורים, אח ושתי אחיות

קורות חיים

בן אליהו ויפה. נולד ביום ט"ז בתמוז תשי"ח (4.7.1958) בטבריה. כאן למד בבית-ספר יסודי ובבית- הספר התיכון 'עמל'. היה תלמיד מצטיין, אך נהג להצניע את הצלחותיו. באופיו היה ביישן ונחבא-אל-הכלים, ואת עולמו העשיר שמר בלבו. הוא נהג לערוך סיורים ארוכים בטבע, הרבה לקרוא, ואת רגישותו לעולם הסובב אותו ביטא בכתיבת שירים. תכונת ההתנדבות והרצון לתרום לחברה אפיינו אותו מילדותו. תמיד עזר לחבריו הנחשלים בלימודים, וכאשר הגיע זמנו להתגייס לצבא ויתר על הזכות שניתנה לו - להצטרף לעתודה האקדמית.

בראשית נובמבר 1976 גויס לצה"ל והוצב בחיל-הרגלים, עופר התנדב לסיירת 'שקד' ובכך הגשים את חלומו - לשרת ביחידה קרבית, לאחר מכן, הועבר לבית- הספר של חיל-הרגלים, עבר קורס-צניחה, קורס מ"כים חי"ר וקורס מפקדי-מרגמות. את הקורסים סיים בציונים טובים והמשיך להדריך בבית-הספר, במסגרת שירותו השתתף במבצע ליטני. כל עת שהותו ביחידתו התמיד באימוני הכושר מתוך תקוה להצטרף ליחידה קרבית.

ביום י"א בחשון תשל"ט (11.11.1978) נפל בעת שירותו. הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין הצבאי שבטבריה. השאיר אחריו הורים, אח ושתי אחיות. במכתב-תנחומים למשפחה כתב מפקדו: "דרכו של עופר בצבא היתה ארוכה ומלאת-קשיים. עופר התנדב לסיירת 'שקד' ועקב קשיי-בריאות נמנע ממנו לסיים את המחזור. הוא לא ויתר וניגש לעשות את המסלול שנית. הפעם סיימו בהצלחה. אחר-כך הגיע עופר לבית-ספר של חי"ר ויחד עמנו עסק בהדרכה של המערך הסדיר ומערך המילואים - עבודה קשה המחייבת סבלנות רבה. בסתר-לבו קיוה עופר לחזור לאחת היחידות המובחרות של צה"ל. תכונה שהיתה אופיינית לו - לשרת את צה"ל ואת המדינה כמיטב-יכולתו."

המשפחה הנציחה את זכרו בגן הזיכרון שבטבריה.