סמל פנחס פיני כהן ז"ל

פנחס כהן
הדלקת נר בן 21 בנפלו
בן אסתר ויוסף
נולד בצפת
בי"ח בתמוז תשכ"א, 2/7/1961
שרת בחטיבת הנח"ל
יחידה: גד' 931
התגייס ב-ינואר 1980
נפל בעת מילוי תפקידו
בז' באב תשמ"ב, 26/7/1982
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: ג'נין
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: טבריה
הותיר: הורים, שני אחים ואחות

קורות חיים

בן אסתר ויוסף, נולד ביום י"ח בתמוז תשכ"א (2.7.1961) בצפת. בהיותו בן 3 שנים עקר פיני עם משפחתו לטבריה, ומאז נקשר גורלו בעיר הכינרת.

את לימודיו הוא החל בבית-הספר היסודי "ארליך" וסיים בתיכון המקיף "עמל" במגמה הביולוגית. פיני היה חבר ב"צופים" בשבט "כינרת-טבריה", תחילה כחניך, אחר-כך כמדריך ובסוף כרכז השבט. פיני התבלט בתנועה, והתגלה כנער נמרץ ומלא חיים. הוא התנדב לכל משימה, ורצונו לקבל עליו אחריות הפך אותו לאחד מעמודי התווך של השבט.

בינואר 1980 גוייס פיני לצה"ל, והוצב בגרעין נח"ל "למדבר", שקיבוץ היעד שלו היה חולית. גם בקיבוץ התבלט פיני, משך בעול והיה האיש שמאחורי השמחות והחגיגות.

כשהחלו קרבות מלחמת שלום הגליל, שירת פיני בגיזרה המזרחית בלבנון. הוא השתתף בקרבות הקשים, ובתום הלחימה הועלה לדרגת סמל.

ביום ז' באב תשמ"ב (26.7.1982) התאמן פיני עם יחידתו, במהלך קורס ניווט, באיזור ג'נין. הוא יצא עם קבוצת חיילים ברכב צבאי, שחדר בטעות לשדה-מוקשים מן התקופה שבה שלטו באיזור כוחות ירדנים. אחד המוקשים התפוצץ, ושלושה חיילים נפגעו ונהרגו. ביניהם היה פיני. בן 21 שנים היה במותו.

הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי בטבריה.

פיני השאיר אחריו הורים, שני אחים ואחות.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "מחלקת הסיור, שחייליה, ובתוכם פיני, נבחרו בקפידה, בגלל תפקידיה המגוונים של המחלקה. הוטל עליה להוביל את הגדוד ולבצע משימות מיוחדות. פיני נפל בעת אימוני-ניווט, כשנכנס לשדה-מוקשים בגלל טעות אנוש".